Szosowa majówka nad Gardą

Szosowa Majówka nad Gardą

26.04-04.05.2019

opis

Słyszysz Garda myślisz rower – jezioro Garda to bez wątpienia ewenement na skalę światową jeśli chodzi o jednoślady i to w dodatku te szosowe jak i MTB, ilość tras, różnorodność, dostępność i jakość dróg, oraz pogoda tworzą to miejsce wręcz idealnym do spędzenia tygodnia na dwóch kółkach.

Północny brzeg jeziora, a dokładniej miejscowość Torbole w bezpośrednim sąsiedztwie Riva del Garda to miejsce wybierane przez nas po raz kolejny na tygodniowy obóz.

Torbole położone jest na wysokości raptem 65m n.p.m., ale otaczające je góry sięgające 2 tys metrów sprawiają, że trasy zaspokoją nawet najbardziej wymagających kolarzy, a płaska runda wokół jeziora pozwoli odetchnąć po ciężkich wspinaczkach, do tego jak dodamy istnie kolarski klimat jaki tworzą liczne kafejki, mnóstwo kolarzy z całego świata, sklepy rowerowe, serwisy czyni to miejsce do którego będziesz chciał jeszcze powrócić.

 

Program

Dzień 1

Wyjazd z Polski (Żywiec lub Nowy Targ) w godzinach wieczornych ok. 21

Dzień 2

Przyjazd do Włoch – Torbole w godzinach przedpołudniowych, zakwaterowanie, rozpakowanie, oraz sprawdzenie sprzętu, wieczorne omówienie całego tygodnia

Dzień 3

85km 1600m przewyższenia

Do pokonania trasa licząca 85km z przewyższeniem 1600m, najwyższy punkt tego dnia to 1166m n.p.m. – Punta Veleno – bez wątpienia jest to najtrudniejszy podjazd w okolicach jeziora Garda, trud włożony w jego pokonanie wynagradzają widoki, gdzie z góry możemy podziwiać jezioro Garda.

Dzień 4

85km 1500m przewyższenia

Na początek do pokonania dystans 85km jednej z ładniejszych rund jakie można pokonać w okolicy, widok na Gardę, wodospady w Stenico czy turkusowe jezioro Tenno sprawia, że rundę można jeździć bez końca

Dzień 5

120km 2250m przewyższenia

Będąc nad Gardą jest to bez wątpienia runda którą obowiązkowo trzeba zaliczyć, a mianowicie słynne Monte Baldo, z podjazdem o długości 22km i szczytem sięgającym 1640m n.p.m., tędy jechał też słynny wyścig Giro d’Italia w 2013r a triumfował Vincenzo Nibali.

Dzień 6

Zasłużony dzień odpoczynku, który warto wykorzystać na zwiedzanie Riva del Garda, rejs statkiem po jeziorze, czy regeneracje  w  pobliskich basenach termalnych

Dzień 7

125km 2900m przewyższenia

Jeden dzień 3 jeziora – tego dnia zaliczymy dodatkowe dwa jeziora a mianowicie Lago di Ledro, oraz Lago d’Idro, na trasie czekają na nas dwa dłuższe podjazdy a najwyższy szczyt tego dnia to zaledwie 950 m n.p.m.

Dzień 8

105km 1650m przewyższenia

Ładna ciekawa trasa do ośrodka narciarskiego Andalo znajdującego się na wysokości 1005m n.p.m., powrót zjazdem który przy dobrej widoczności pozostaje w pamięci na długo, a każdy zakręt jest z jeszcze piękniejszym widokiem.

Dzień 9

Wymeldowanie się oraz wyjazd w kierunku Polski w godzinach porannych

 

Program wyjazdu może ulec zmianie w przypadku złej pogody lub innych czynników mających wpływ na bezpieczeństwo naszych uczestników.

 

 

Informacje

26.04-04.05.2018 Garda – Torbole

2290zł

Cena zawiera:

-Przejazd na Trasie Polska-Włochy-Polska

-Zakwaterowanie - Hotel *** wraz ze śniadaniem – pokoje 2 osobowe

-Korzystanie z udogodnień hotelowych dla kolarzy, garaż, myjnia,

-Transport rowerów, oraz bagaży

-Usługi opiekuna/przewodnika grupy

-Samochód techniczny w razie awarii

-Ubezpieczenie

 

 

Cena nie zawiera :

-Opłaty klimatycznej płatnej na miejscu (ok 10 euro tydzień)

-Dodatkowego wyżywienia poza śniadaniami

 Inne:

-Możliwość wypożyczenia roweru

-Warunkiem uczestnictwa jest akceptacja regulaminu

-W celu zgłoszenia wymagane jest wypełnienie formularza zgłoszenie oraz wpłata zaliczki

-Możliwość przyjazdu z osobą towarzyszącą (cena ustalana indywidualnie)

 

Grupy:

-Podczas wyjazdu zostaną utworzone 2 grupy o różnym stopniu zaawansowania, tak aby każdy z uczestników czuł się swobodnie.

-Wyjazd jest skierowany dla osób jeżdżących na co dzień, gdzie pokonanie dystansu 100km w terenie górzystym nie sprawia problemów.

SONY DSC

Zapisz się

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości