Odwiedź z nami: Alpy – Austria

Przeprawa przez Alpy  rowerem? A dlaczego nie?! Jeśli tylko masz ochotę i dobrą kondycję fizyczną, możesz poznać Teneryfę z perspektywy dwóch kółek. Krajobraz Teneryfy to skaliste wzgórza i serpentyny dróg. Będą więc ostre podjazdy i zjazdy. Konieczne jest przygotowanie kondycyjne i dobry rower. Są też plusy takiej wyprawy. Możesz chłonąć zapach oceanu i egzotycznej przyrody. Słuchać szumu fal i palmowych liści na wietrze. Poza tym rower zmieści się wszędzie i nie musisz szukać parkingu.

Co Cię czeka ?

Ze względu na duże różnice wysokości, nie ma tu wytyczonych tras rowerowych, z jakich korzystamy w Europie kontynentalnej. Rowerem jeździ się, korzystając z dróg publicznych. W niektórych miejscach, przy ostrych zjazdach w stronę brzegu oceanu, ustawiono znaki zakazujące wjazdu rowerów. Poza tym konieczne jest odpowiednie przygotowanie kondycyjne i rozsądne spakowanie bagażu. W wyższych partiach terenu często wieje wiatr i jest chłodniej. W północnej części jest sporo deszczowych dni. Zabierz więc kurtkę wiatrówkę i komplet cieplejszej odzieży.

Większość dróg ma nawierzchnię asfaltową lub szutrową. Doświadczeni rowerzyści zalecają rowery typu enduro lub rowery górskie. Sprawdzą się na drogach terenowych i mieszanych, a przede wszystkim na stromych podjazdach i zjazdach. Rower możesz przetransportować samolotem. Jednak wielu  turystów woli wypożyczyć pojazd na miejscu, zwłaszcza że wypożyczalnie rowerów są w każdym większym mieście.

Wszystkie trasy są dość wymagające. Wysiłek rekompensują panoramy wybrzeża oceanu i gór, upraw bananowców i palmowych zagajników. Osobom spragnionym większych wyzwań i adrenaliny, polecić można wyprawę drogą TF-24 przez centrum wyspy i park narodowy del Teide. Przemierzanie Teneryfy rowerem może okazać się wspaniałą przygodą!

ODKRYJ Z NAMI TENERYFĘ

Jesteś zainteresowany ?

Piękne widoki, wyśmienite trasy, sprzyjająca kolarzom temperatura, dobre jedzenie - to wszystko, co Cię spotka podczas wyjazdu ze Sports Camp !

Bądź na bieżąco !
Zapisz się na nasz Newsletter

    Image