Odwiedź z nami: Teneryfa

Teneryfa rowerem? W zimie?  A dlaczego nie?! Jeśli tylko masz ochotę i dobrą kondycję fizyczną, możesz poznać ten „kontynent w miniaturze” z perspektywy dwóch kółek. Krajobraz Teneryfy to skaliste wzgórza wulkaniczne, wilgotne lasy wawrzynolistne czy suche lasy sosnowe, a wszystko to spojone licznymi serpentynami dróg. Będą więc ostre podjazdy i zjazdy. Konieczne jest przygotowanie kondycyjne i dobry rower. Są też plusy takiej wyprawy. Możesz chłonąć zapach oceanu i egzotycznej przyrody. Słuchać szumu fal i palmowych liści na wietrze. Poza tym rower zmieści się wszędzie i nie musisz szukać parkingu.

Co Cię czeka ?

Ze względu na duże różnice wysokości, nie ma tu wytyczonych tras rowerowych, z jakich korzystamy w Europie kontynentalnej. Rowerem jeździ się, korzystając z dróg publicznych. W niektórych miejscach, przy ostrych zjazdach w stronę brzegu oceanu, ustawiono znaki zakazujące wjazdu rowerów. Poza tym konieczne jest odpowiednie przygotowanie kondycyjne i rozsądne spakowanie bagażu. W wyższych partiach terenu często wieje wiatr i jest chłodniej. W północnej części jest sporo deszczowych dni. Zabierz więc kurtkę wiatrówkę i komplet cieplejszej odzieży.

Większość dróg na Teneryfie ma bardzo dobrą jakość asfaltu. Dlatego na wyprawę należy  zabrać lub wypożyczyć na miejscu typową „szosówkę” na cienkich kołach. Doświadczeni rowerzyści zalecają rowery na tarczach, lub hamulcach szczękowych i kołach aluminiowych ( nie carbon). Sprawdzą się one na długich i krętych zjazdach, a jest ich tutaj mnóstwo. Rower możesz przetransportować samolotem jako bagaż sportowy (32kg), lub wypożyczyć na miejscu. Przy jednej czy drugiej opcji pomożemy Ci go przygotować do I etapu. Wybór należy do Ciebie.

Wszystkie trasy są dość wymagające, i będą miały ok 100km długości , ze średnia ok 2000m przewyższenia, co po tygodniu jazdy da nam sumę w okolicy 500-600km i aż 12.000m up! Wysiłek rekompensują panoramy wybrzeża oceanu i gór, upraw bananowców i palmowych zagajników. Odwiedzimy ciekawe miejsca jak np. Masca czy Los Gigantes. A jako główna atrakcja wyjazdu będzie 50 kilometrowy (2200up) podjazd przez centrum wyspy i park narodowy del Teide, do podnóży tej wulkanicznej spektakularnej góry. Ale nie samym rowerem człowiek żyje … Zaplanowaliśmy też dzień wolny. Będzie można w swoim zakresie udać się na zwiedzanie plaży, odwiedzić park wodny SIAM PARK, popływać katamaranem, czy udać się  autokarem na wycieczkę na północ wyspy do Santa Cruz , by odwiedzić malowniczy ANAGA RUAL PARK. Osobom spragnionym większych wyzwań i adrenaliny, polecamy objazd wyspy rowerem, co może okazać się wspaniałą przygodą…

Przykładowe trasy

Trasy dostosowane są do poziomu wytrenowania i oczekiwań wszystkich uczestników Campu.

Ze względu na wymagania, poziom grup oraz warunki pogodowe mogą zostać modyfikowane w zależności od potrzeb.

Na Wyjeździe zostaną utworzone minimum 3 grupy o zróżnicowanym poziomie zaawansowania, od początkujących kolarzy stawiających pierwsze kroki na rowerze szosowym po grupę zaawansowaną gdzie będą realizowane cele treningowe..

ODKRYJ Z NAMI TENERYFĘ

Jesteś zainteresowany ?

Piękne widoki, wyśmienite trasy, sprzyjająca kolarzom temperatura, dobre jedzenie - to wszystko, co Cię spotka podczas wyjazdu ze Sports Camp !

Bądź na bieżąco !
Zapisz się na nasz Newsletter

    Co Cię czeka ?

    Image