Francja: Route des Grandes Alpes

6 Reviews

PLN 3 650

Co Cię czeka ?

Zabierzemy Cię na wycieczkę rowerową legendarną trasą Alpejską łączącą Genewę z Niceą. Zaczynając od brzegu Jeziora Genewskiego i przejeżdżając przez Alpy z północy na południe, przechodząc przez piękną Prowansję, tydzień później przybędziemy do Mentonu na wybrzeżu Morza Śródziemnego.

Podróż obejmuje całe francuskie Alpy. Kręta droga przecina spektakularne górskie krajobrazy, a w dolinach znajdziesz lokalne elementy kultury i specjały gastronomiczne.

Opis wyjazdu

Route des Grandes Alpes to wspaniała górska droga. Trasa mająca równo 701 km między Thonon-les-Bains i Mentonem obejmuje 16 przełęczy, które należą do najwyższych w Alpach. To wyjątkowe środowisko naturalne i kulturowe.

Terminy

Cena zawiera / nie zawiera

Inne

Plan Wyprawy

00

Dzień 0-1: Przyjazd nad Jezioro Genewskie

7:00 am to 18:00 pm

Wyjazd z Nowego Targu lub Żywca w godzinach wieczornych. Przyjazd do miejsca docelowego w godzinach południowych kolejnego dnia, zakwaterowanie w pensjonacie, rozpakowanie rowerów, sprawdzenie sprzętu.

 • Obiad we własnym zakresie
 • Transport rowerów w busie
01

Dzień 1: Col de la Colombiere 1 613 m n.p.m.

9:00 am to 16:00 pm

Nasz pierwszy dzień jazdy rozpoczyna się od długiej wspinaczki z Thonon do Morzine w dolinie Dranse. Wspinaczka nie jest trudna, wznosi się na wysokość 670 m na 33 km. Wąwóz jest bardzo imponujący i zapewni Ci dobrą rozgrzewkę, zanim czekają sztywniejsze podjazdy. Po zejściu do Taninges pojedziemy do Cluse i na początku największej wspinaczki tego dnia, Col de la Colombiere. Wspinaczka kategorii 1 w Tour de France, Colombiere jest zwodniczo trudna. Dość łatwe pierwsze 6 km zapewnia spokój, ale po wiosce Le Reposoir jazda staje się znacznie trudniejsza. Pozostałe 10 km wznoszenia obejmuje 9% - 11% i zawiera długie proste odcinki. Na 108 km dojeżdżamy do noclegu w miejscowości Flumet.

 • Dystans: 138 km
 • Przewyższeń: 3,431 m
02

Dzień 2: Col de L'Iseran na 2 770 m n.p.m.

8:00 am to 16:00 pm

We Flumet, zaczniemy wspinać się przez piękną wioskę Notre Dame de Bellecombe do Col des Saisies na 1660m. Początek wspinaczki - od Flumet do Notre Dame prowadzi przez las, więc jest dużo cienia, jeśli jest gorący dzień. Po wiosce las ustępuje miejsca alpejskim łąkom. Po zjechaniu z Col des Saisies do pięknej wioski Beaufort czeka nas druga wspinaczka tego dnia. Bez wątpienia Cormet de Roselend jest uważany za jedną z najpiękniejszych wspinaczek w Alpach z Mont Blanc w tle. Trzeci podjazd tego dnia to gigantyczny Col de L'Iseran na 2770 m

 • Dystans: 125 km
 • Przewyższeń: 3,322 m
03

Dzień 3: Col du Galibier 2 642 m n.p.m.

9:00 am to 16:00 pm

Dzień 3 zabiera nas z północnych Alp do tych na południu, tego dnia mamy do zaliczenia Col du Galibier - Widoki na szczycie Col du Galibier są spektakularne, z widokiem na północne i południowe Alpy, następnie zjeżdzamy wdół doliny do Briancon gdzie spędzimy noc.

 • Dystans: 116 km
 • Przewyższeń: 2,318 m
04

Dzień 4: Col d'Izoard 2 360 m n.p.m.

8:00 am to 16:00 pm

Nasza trasa zabierze nas przez słynny Col d'Izoard na 2 360 m, następnie wspinamy się na potężną Col de Vars, której szczyt osiąga 2 115 m. Ta wspinaczka jest dość trudna: jest bardzo mało cienia, a pierwsze kilka kilometrów średnio 9% nachylenia, ale jest to świetna wspinaczka do zdobycia. Po zdobyciu szczytu czeka na Ciebie fantastyczne zjazd do Jausiers.

 • Dystans: 110 km
 • Przewyższeń: 2,367 m
05

Dzień 5: Col de Cayolle 2 230 m n.p.m.

8:00 am to 16:00 pm

Col de Cayolle 2 230 m n.p.m. czeka na nas na dzień dobry, następna wspinaczka do stacji narciarskiej w Valberg 1 685 m n.p.m.

 • Dystans: 128 km
 • Przewyższeń: 3,306 m
06

Dzień 6: Col de Turini 1 613 m n.p.m.

8:00 am to 16:00 pm

Nasz ostatni dzień obejmuje trzy wspinaczki. Najpierw jest Col de St. Martin. Od strony południowej droga jest słoneczna i przyjemna. Po zjeździe z Col de St. Martin natychmiast rozpoczniemy wspinaczkę na Col de Turini. Jest to szczególnie przyjemna wspinaczka, z dużą ilością cienia w wąwozie z drzew i skał. Szczyt wzniesienia wynosi 1 613 m n.p.m. Zjazd z Col de Turini to sama radość! nie jest zbyt strome, ale wystarczająco szybkie, aby zapewnić mnóstwo zabawy - i długo - trwa około 24 km, zanim dotrze do ostatniej wspinaczki na Col de Castillon.

 • Dystans: 83 km
 • Przewyższeń: 1,431 m

Co zabrać ze sobą:

Trasa

Alpejska przeprawa to 6 dni codziennej jazdy: 701 km do przejechania oraz 16 217 metrów podjazdów.

Całą przeprawę (mapę Google) można zobaczyć tutaj

Trasy poszczególnych dni:

Pierwszy dzień jazdy to dystans 138 km oraz 3,431 m podjazdów.

 

Track znajduje się tutaj.

Drugi dzień jazdy to dystans 125 km oraz 3,322 m podjazdów.

 

Track znajduje się tutaj.

Trzeci dzień jazdy to dystans 116 km oraz 2,318 m podjazdów.

 

Track znajduje się tutaj.

Czwarty dzień jazdy to dystans 110 km oraz 2,367 m podjazdów.

 

Track znajduje się tutaj.

Piąty dzień jazdy to dystans 130 km oraz 3,306 m podjazdów.

 

Track znajduje się tutaj.

Szósty dzień jazdy to dystans 83 km oraz 1,431 m podjazdów.

 

Track znajduje się tutaj.

FAQs

Do kogo skierowany jest wyjazd ?

Jest to wyjazd dla kolarzy zaawansowanych, dla których narastający wysiłek nie będzie sprawiał problemów.

Czy jest podział na grupy: słabszą i zaawansowaną

W przypadku przeprawy Route des Grandes Alpes staramy się jechać razem, oczywiście każdy ma swoje własne tempo podjazdów ale zazwyczaj czekamy na siebie na przełęczach lub punktach gdzie można coś zjeść, wypić kawę czy colę.

Czy jest możliwość wzięcia pokoju 1-osobowego ?

Tak, oczywiście jest taka możliwość, wiąże się to z dodatkową opłatą ustaloną na miejscu (w zależności od hotelu)

Czy organizator oferuje np. wodę i batony / żele w busie podczas jazdy?
Czy są one ogólnodostępne w razie potrzeby i dodatkowo płatne?

Bus jedzie jako wsparcie podczas przeprawy przez Alpy i wiezie bagaże oraz wszystko co zabierze ze sobą uczestnik, w tym żele, banany, wodę czy batony. Każdy uczestnik zapewnia sobie samemu to co chce mieć w busie na przełęczach czy postojach (colę, batony, żele, banany czy co tam sobie każdy wymyśli)

Czy jest możliwa rezygnacja z poszczególnych etapów w tygodniu i jazda z grupą np. co drugi dzień?

Oczywiście jest możliwość jazdy co drugi dzień, ale bardzo zachęcamy aby jechać codziennie, swoim tempem, ew. skracać etapy i część pojechać w busie. Natomiast czy można jechać co drugi dzień: tak, oczywiście.

Galeria Zdjęć

Reviews Scores

4.9

Super

Services

100%

Comfort

97%

Hospitality

93%

Food

93%

Location

100%

Rating

100%

mistrzpp

30 lis 2022

Kultowa trasa dla fanów kolarstwa

Przejechałem całość w 2022 roku i uważam że była to rowerowa przygoda życia (jak na razie :-)). Trasa jest spektakularna. Jednym ciągiem przejeżdżamy kultowe alpejskie przełęcze na których regularnie odbywają się zmagania kolarzy na TdF. Wyprawa bardzo wymagająca ze względu na narastające z dnia na dzień zmęczenie. Każdy podjazd pokonywany w pocie czoła rekompensują jednak przepiękne widoki i wielokilometrowe szybkie zjazdy na których dla odmiany w kość dostają ręce. Acha zabierz koniecznie zapasowe klocki hamulcowe :-).

Services

Comfort

Hospitality

Food

Location

Rating

Blondyn (a)

09 sie 2023

Kultowa trasa - to mało powiedziane ! :)

Ze wszystkich wyjazdów ze SportsCamp takie „przeprawy” są najlepsze. Jechałem już 2 przeprawy to już 3cia, i zdecydowanie najfajniejsze, nie tylko ze względu na wspaniałą trasę po przełęczach pokonywanych przez Tour de France, ale przede wszystkim ze względu na super opiekę i wspaniałych ludzi którzy wybierają się ze SC na takie wyprawy. To trzeba przeżyć samemu, zobaczyć na żywo 🙂

Services

Comfort

Hospitality

Food

Location

Rating

Agnieszka Szprycha

09 sie 2023

GRA

Wyprawa idealna! Wymagająca, ale tego przecież chcieliśmy 😉 A urokliwość tras aż trudno opisać… Support Sports Camp na najwyższym poziomie. MEGA przygoda

Services

Comfort

Hospitality

Food

Location

Rating

Maciej

10 sie 2023

Route des Grandes Alpes

Dotychczas najlepsze doświadczenie kolarskie.
Piękna trasa, to mało powiedziane.

Ekipa Sports Camp pomocna na każdym etapie wyprawy (nawet pogodę załatwili). Po podjazdach, zawsze czekał bus z całym zaopatrzeniem. Uczestnik może myśleć tylko o tym jak przejechać 3500 w pionie 😉

Services

Comfort

Hospitality

Food

Location

Rating

Maniek

10 sie 2023

Petarda wyjazd!

Wyjazd życia! Piekne traski i widoki! Support na 5 gwiazdek.

ps. Jedzenie na 4 gwiazdki ale to wina kuchni francuskiej a w sumie francuskich śniadań! (temat poza organizatorem)

Services

Comfort

Hospitality

Food

Location

Rating

Natalia

14 sie 2023

DOS-KO-NA-ŁY wyjazd

Wakacje życia, obóz sztos, brakuje mi komplementów, żeby wyrazić, jak to było dobre! My zaopiekowani, rower przeglądnięty, kierowcy/przewodnicy/organizatorzy (brakuje mi w języku polskim odpowiedniego słowa rolę wykonywaną przez Ryśka i Tomka) mega życzliwi, na przełęczy czeka bus z wodą, zapasem kalorii, ubraniem gdybyśmy potrzebowali – w zasadzie nawet tak bardzo nie korzystałam (pogoda ekstra, to i ubierać się na zjazd nie trzeba było), ale świadomość, że te rzeczy i ewentualne wsparcie jest blisko dawało komfort psychiczny. Nam zostało tylko pedałować. Polecam, będę wracać na przeprawy!

Services

Comfort

Hospitality

Food

Location

Rating

Write a Review

Services

Comfort

Hospitality

Food

Location

Rating

  Image