Warning: The magic method OCDI\OneClickDemoImport::__wakeup() must have public visibility in /home/klient.dhosting.pl/karol666/sportscamp.pl-au3o/public_html/wp-content/plugins/tripo-demo-installer/inc/OneClickDemoImport.php on line 128
Rowerowa Majówka: ISTRIA – SportsCamp

Rowerowa Majówka: ISTRIA

4 Reviews

PLN $ $ $

Co Cię czeka ?

Istria – największy półwysep i oaza zieleni na północnym Adriatyku to właśnie tutaj spędzimy wyjątkowy tydzień, penetrując teren na rowerze, a towarzyszyć nam będą kolory turkusowego morza, oraz otaczającej zieleni.

Do przejechania łącznie mamy nieco ponad 400 km oraz 4 675 metrów przewyższeń, nie jest to zatem bardzo wymagająca przeprawa.

Opis wyjazdu

Wyjazd ma charakter przeprawowy, dzięki czemu będziesz miał możliwość zobaczyć półwysep z każdej strony.

Czyste, pachnące świeżością powietrze, liczne laguny i wysepki, piękne plaże oraz nieskończona ilość architektonicznych wielokulturowych cudów będą dopełniać nasze rowerowe zmagania.

Podczas przeprawy 3 x zmienimy miejsce zakwaterowania, zatem całe przedsięwzięcie wymaga samodyscypliny, odpowiedzialności, a od nas jako organizatorów dopięcia wszystkiego na ostatni guzik.

Współpraca w grupie, zrozumienie, pokonywanie słabości jest kluczem do sukcesu.

Zalecamy do wzięcia tylko i wyłącznie rzeczy najbardziej potrzebnych, codzienne pakowanie, oraz przenoszenie
zbędnej ilości bagaży może być uciążliwe.

Rower którym będziemy się poruszać, musi być dokładnie sprawdzony przed wyjazdem, aby nie spotkała nas niemiła niespodzianka.

Termin:

Cena zawiera / nie zawiera

Inne:

Plan rowerowej majówki - ISTRIA

01

Dzień 1: Transfer z Nowego Targu

Wyjazd z Nowego Targu w godzinach porannych do Chorwacji, miejscem pierwszego noclegu będzie Krizine, mała wioska położona na zachodniej części półwyspu

02

Dzień 2: Trasa do Koper

Pierwszy dzień rowerowych zmagań, do pokonania runda licząca 90km, trasa prowadzi wybrzeżem, mijając po drodze liczne nadmorskie wioski, aż do Słoweńskiego miasta portowego o nazwie Koper.

 • Dystans: 89 km
 • Przewyższeń: : 980 m
03

Dzień 3: Novigrad, Poreć ,Funtana

100 kilometrowa runda, na której znajdują się takie perełki jak Novigrad ze swoim wyjątkowym położeniem, dalej napotkamy jedno z większych miast turystycznych Poreć , kolejnym jest Funtana a ostatnią perełką przed wjazdem w głąb lądu Vrsar z osadą rybaków, oraz urokliwą starówką koniecznie trzeba wstąpić.

 • Dystans: 102 km
 • Przewyższeń: 1,188 m
04

Dzień 4: Trasa prowadząca z Krizne do Medulin

Dzień przeprawowy zaczynamy od pakowania walizek, które nasz samochód przewiezie do kolejnego punktu noclegowego, do pokonania trasa prowadząca z Krizne do Medulin miejsca wysuniętego najbardziej na południe półwyspu

 • Dystans: 90 km
 • Przewyższeń: 861 m
05

Dzień 5: Dzień luźny - regeneracja

Dzień luźnej jazdy, odwiedzimy liczne zatoczki, oraz punkty widokowe, 60km na które pokonanie jest cały dzień zapowiada się, łatwo i przyjemnie

 • Dystans: 60 km
 • Przewyższeń: 557 m
06

Dzień 6: Wschodnie wybrzeże

Ostatni dzień jazdy na rowerze i kolejna przeprawa, tym razem na wschodnią część półwyspu, trasa łącząca miejsce naszego startu, oraz mety wiedzie cały czas wschodnim wybrzeżem.

 • Dystans: 96 km
 • Przewyższeń: 1,089 m
07

Dzień 7: Powrót do Polski

Wyjazd do Nowego Targu w godzinach porannych.

Co zabrać ze sobą:

Pomimo znacznie wyższych temperatur w maju w Chorwacji  niż w Polsce, w godzinach porannych i wieczornych może być jeszcze dość chłodno. Przy zjazdach, w miejscach zacienionych lub w górach, pomimo niebieskiego nieba i słonecznych dni, po intensywnym wysiłku, jest chłodno.

Zasady jazdy podczas przeprawy.

W trakcie przeprawy SportsCamp odpowiada za organizację ale każdy jest odpowiedzialny za swoje bezpieczeństwo, dostosowanie prędkości jazdy do swoich umiejętności aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie oraz innych oraz przestrzeganie i znajomość przepisów o ruchu drogowym.

Trasy poszczególnych dni:

Rowerowa Majówka: ISTRIA  to 5 dni codziennej jazdy, 2 kraje, 439 km do przejechania oraz 4 675  metrów podjazdów.

Podjazdy jeździmy własnym tempem i czekamy na szczycie. Poniżej trasy które pojedziemy, więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje organizator podczas spotkania otwierającego (odprawy).

Pierwszy dzień jazdy to dystans 89,5 km oraz 980 m podjazdów.

Drugi dzień jazdy to dystans 102 km oraz 1,188 m podjazdów.

Trzeci dzień jazdy to dystans 90,7 km oraz 861 m podjazdów.

Czwarty dzień jazdy to dystans 60,6 km oraz 557 m podjazdów.

Piąty dzień jazdy to dystans 96 km oraz 1,089 m podjazdów.

FAQs

Do kogo skierowany jest wyjazd ?

Jest to wyjazd dla kolarzy średnio-zaawansowanych, dla których narastający wysiłek nie będzie sprawiał problemów. Nie jest to przeprawa przez Alpy czy Pireneje, dzienne przewyższenia sięgają maksymalnie 1000 m co nie jest dużym wyczynem.

Czy jest podział na grupy: słabszą i zaawansowaną

W przypadku rowerowej majówki: ISTRIA staramy się jechać razem, oczywiście każdy ma swoje własne tempo podjazdów ale zazwyczaj czekamy na siebie na przełęczach lub punktach gdzie można coś zjeść, wypić kawę czy colę.

Czy jest możliwość wzięcia pokoju 1-osobowego ?

Tak, oczywiście jest taka możliwość, wiąże się to z dodatkową opłatą ustaloną na miejscu (w zależności od hotelu)

Czy organizator oferuje np. wodę i batony / żele w busie podczas jazdy?
Czy są one ogólnodostępne w razie potrzeby i dodatkowo płatne?

Bus jedzie jako wsparcie podczas przeprawy i wiezie bagaże oraz wszystko co zabierze ze sobą uczestnik, w tym żele, banany, wodę czy batony. Każdy uczestnik zapewnia sobie samemu to co chce mieć w busie na przełęczach czy postojach (colę, batony, żele, banany czy co tam sobie każdy wymyśli)

Czy jest możliwa rezygnacja z poszczególnych etapów w tygodniu i jazda z grupą np. co drugi dzień?

Oczywiście jest możliwość jazdy co drugi dzień, ale bardzo zachęcamy aby jechać codziennie, swoim tempem, ew. skracać etapy i część pojechać w busie. Natomiast czy można jechać co drugi dzień: tak, oczywiście.

Reviews Scores

5

Super

Services

100%

Comfort

100%

Hospitality

100%

Food

100%

Location

100%

Rating

100%

Sławek

07 maj 2023

Istria - Majówka - 2023

To mój debiut z firmą Sports Camp ale wiem że to dopiero początek. Pełna profeska w każdym calu. Bardzo polecam:-)

Services

Comfort

Hospitality

Food

Location

Rating

Kasia O.-Ż.

07 maj 2023

Tym razem byłam jako osoba towarzysząca, tj. bez roweru i muszę powiedzieć, że również z tej perspektywy uważam wyjazd za niezwykle udany. Ze strony Spots Camp jak zwykle wszystko zapięte na ostatni guzik. Daję 10/10 i oczywiście z czystym sumieniem polecam!

Services

Comfort

Hospitality

Food

Location

Rating

fioletowa blondyna

07 maj 2023

Istria by SC - rewelacja

Istria przejechana wzdłuż i wszerz. Pogoda: (niemal) rewelacja; Towarzystwo: rewelacja, Noclegi: rewelacja.
Wyjazd bardzo udany.

Services

Comfort

Hospitality

Food

Location

Rating

Ania

07 maj 2023

Istria 2023

Idealna opcja dla lubiących aktywne zwiedzanie. Super organizacja i przewodnicy, którzy dostosowują tempo i trasy do możliwości grupy i zawsze pomogą w razie problemów technicznych 😉 Świetne miejsca noclegów i niezapomniana atmosfera!

Services

Comfort

Hospitality

Food

Location

Rating

Write a Review

Services

Comfort

Hospitality

Food

Location

Rating

  Image