Rumunia: Transalpina

6 Reviews

PLN $ $ $

Co Cię czeka ?

Prawdziwa trzydniowa przygoda na trasie liczącej 380 km, łącznie niemal 6,5 tysięcy metrów przewyższeń i 2 legendarne przełęcze: Transfogarska + Transalpina, dodatkowo mnóstwo niezapomnianych wrażeń (niedźwiedzie na żywo przy trasie). Musisz to zobaczyć !

Chcesz przeżyć coś więcej niż tylko jazdę na rowerze? Ta wyprawa jest skierowana właśnie do Ciebie, podczas 3 dniowej wycieczki pokonasz na rowerze 2 najsłynniejsze podjazdy w Rumunii

Opis wyjazdu

Rumuńska przeprawa to wyjazd dla osób szukających wyzwania, niezapomniane widoki, legendarne przełęcze, w których to pokonanie trzeba włożyć nie lada trudu, ale wynagrodzony na szczycie dumą, która objawia się po pokonaniu każdej z nich.

Codzienna zmiana miejsca noclegowego wymaga dyscypliny, nasz zespół zagwarantuje Ci komfort w postaci dostarczenia bagaży do kolejnego hotelu, możesz liczyć również na pomoc na trasie gdzie będziesz mógł skorzystać z bufetu.

Ze względu na trudność trasy wyjazd jest skierowany dla średniozaawansowanych oraz zaawansowanych kolarzy, dla których pokonanie dziennego dystansu oraz przewyższenia jest w zasięgu.

Terminy

Cena zawiera / nie zawiera

Inne

Plan Wyprawy

00

Dzień 0: Przyjazd Pensjonatu w miejscowości Talmaciu

7:00 am to 15:00 pm

Wyjazd do Rumunii z miejscowości Nowy Targ lub Żywiec w godzinach wczesno porannych – podróż trwa ok 8h, zakwaterowanie w pensjonacie, rozpakowanie rowerów, sprawdzenie sprzętu.

 • 2 postoje po drodze
 • Obiad we własnym zakresie
 • Transport rowerów w busie
01

Dzień 1: Transfogaraska 2 042 m n.p.m

9:00 am to 16:00 pm

Pierwszy dzień zmagań na rowerze szosowym, na początek mamy do pokonania jedną z najwyższych przejezdnych przełęczy w Rumunii –przełęcz Balea o wysokości 2 042m n.p.m. na trasie Transforgarskiej po wjechaniu na szczyt niesamowity zjazd z pięknymi widokami

 • Dystans: 149 km
 • Przewyższeń: 2,384 m
02

Dzień 2: Łącznik

9:00 am to 16:00 pm

Drugi dzień zmagań rowerowych, to trasa prowadząca do podnóża słynnej Transalpiny – łącznik który mamy do pokonania to to 120km.

 • Dystans: 120 km
 • Przewyższeń: 1,430 m
03

Dzień 3: Transalpina,

9:00 am to 16:00 pm

Wyzwanie o nazwie Transalpina, do pokonania 130 km i 2600m w pionie, może robić wrażenie, ale chwile spędzone w takich okolicznościach przyrody pozostaną w pamięci na zawsze

 • Dystans: 130 km
 • Przewyższeń: 2,344 m

Co zabrać ze sobą

Trasa

Przeprawa przez Transalpinę oraz Transfogaraską to 3 dni codziennej jazdy, 430 km do przejechania oraz 6,4 tysiąca metrów podjazdów.

Całą przeprawę (mapę Google) można zobaczyć tutaj

Trasy poszczególnych dni:

Pierwszy dzień jazdy to dystans 149 km oraz 2,384 m podjazdów.

Drugi dzień jazdy to dystans 120 km oraz 1,430 m podjazdów.

 

Trzeci dzień jazdy to dystans 130 km oraz 2,344 m podjazdów.

 

FAQs

Do kogo skierowany jest wyjazd ?

Jest to wyjazd dla kolarzy zaawansowanych, dla których narastający wysiłek nie będzie sprawiał problemów.

Czy jest podział na grupy: słabszą i zaawansowaną

W przypadku przeprawy trasą Transfogarska oraz Transalpina staramy się jechać razem, oczywiście każdy ma swoje własne tempo podjazdów ale zazwyczaj czekamy na siebie na przełęczach lub punktach gdzie można coś zjeść, wypić kawę czy colę.

Czy jest możliwość wzięcia pokoju 1-osobowego ?

Tak, oczywiście jest taka możliwość, wiąże się to z dodatkową opłatą ustaloną na miejscu (w zależności od hotelu)

Czy organizator oferuje np. wodę i batony / żele w busie podczas jazdy?
Czy są one ogólnodostępne w razie potrzeby i dodatkowo płatne?

Bus jedzie jako wsparcie podczas przeprawy przez Alpy i wiezie bagaże oraz wszystko co zabierze ze sobą uczestnik, w tym żele, banany, wodę czy batony. Każdy uczestnik zapewnia sobie samemu to co chce mieć w busie na przełęczach czy postojach (colę, batony, żele, banany czy co tam sobie każdy wymyśli)

Czy jest możliwa rezygnacja z poszczególnych etapów i jazda z grupą np. co drugi dzień?

Oczywiście jest możliwość jazdy co drugi dzień, ale bardzo zachęcamy aby jechać codziennie, swoim tempem, ew. skracać etapy i część pojechać w busie. Natomiast czy można jechać co drugi dzień: tak, oczywiście.

Reviews Scores

5

Super

Services

100%

Comfort

97%

Hospitality

93%

Food

93%

Location

100%

Rating

97%

Marek

30 lis 2022

Rumunia

Kierunek nie oczywisty jeśli chodzi o wyjazd na szosę jednak warty sprawdzenia. Dwie drogi, przez niektórych nieznane a przez innych uważane za jedne z lepszych na świecie. Polecam wybrać się do Rumunii ze SportsCamp. Wypad szybki, miły, wygodny, wesoły i oczywiście do powtórzenia! Do zobaczenia na trasie ! 🙂

Services

Comfort

Hospitality

Food

Location

Rating

mistrzpp

30 lis 2022

Ciekawa opcja na sprawdzenie się w górach.

Byłem na pierwszej edycji w 2022 roku i miło wspominam. Rumunia to trochę dziki jeszcze kraj ale ma to swoje uroki. Trasy przez góry to kultowe rumuńskie przełęcze w Karpatach. Mamy tam gwarantowane piękne widoki i ciekawe spotkania na trasie. Mogą być one miłe (osły, krowy, konie, muły) ale i niebezpieczne (niedźwiedzie, dzikie psy i dziury na drodze). Jest to wyprawa dla odważnych ale też świetne przetarcie przed wieloetapowymi wyprawami w Alpy czy Pireneje.

Services

Comfort

Hospitality

Food

Location

Rating

Lukasz U.

23 lut 2023

Warto!

Zdecydowanie warto przynajmniej raz w życiu pojeździć slalomem miedzy niedzwiedziami mieszkającymi w Rumuńskich Karpatach. Trasa optymalnie dopracowana na krótki wyjazd a Transfogarską i Transalpine po prostu trzeba zobaczyć i przejechać.

Services

Comfort

Hospitality

Food

Location

Rating

Juras

20 cze 2023

byłem widziałem, pojadę kiedyś jeszcze raz ! :)

W wielu miejscach w Europie byłem z rowerem, głównie Hiszpania, Portugalia i ich wyspy, czasem Włochy, Cypr. Ale to co można zobaczyć w Rumunii przerosło moje oczekiwania. Wycieczka / wyprawa – mega „nieoczywista”. Sami się tam nie wybierzecie więc warto pojechać ze SC. Zazdroszczę tym którzy tam jeszcze nie byli i mogą odkryć Rumunię „od zera” …. polecam szczerze 🙂 !

Services

Comfort

Hospitality

Food

Location

Rating

Bartosz

24 lip 2023

Rumunia -polecam

Jak każdy wyjazd organizowany przez SportsCamp pełen profesjonalizm. Doskonała opieka na trasie, noclegi dobrze zlokalizowane i o odpowiednim komforcie, pomoc w każdej kryzysowej sytuacji. Polecam wszystkim

Services

Comfort

Hospitality

Food

Location

Rating

Marcin

26 lip 2023

Było czadowo!

Jak RUMUNIA na rowerze to tylko ze Sports Camp – wyjazdy rowerowe – obozy sportowe
To były cztery niesamowite dni ze wspaniałą ekipą W sumie 400 km w siodle i 6000 m przewyższenia
Dwie przełęcze: Transfogarska i Transalpina,
czyli ponad 20-to kilometrowe podjazdy (sic!) sięgające 2100m n.p.m.
Tak wysoko na rowerze jeszcze nie byłem
Teraz wreszcie wiem jak to jest podjeżdżać dwie bite godziny ‍♂️ i spotkać niedźwiedzia metr od siebie
Dziękuję za to doświadczenie
Sports Camp up to the world

Services

Comfort

Hospitality

Food

Location

Rating

Write a Review

Services

Comfort

Hospitality

Food

Location

Rating

  Image