Toskania Tour

PLN 3 190

Co Cię czeka ?

Fantastyczne wakacje na rowerze we Włoszech, które naprawdę prezentują piękną toskańską okolicę. Wiejska Toskania jest synonimem pofałdowanych zielonych wzgórz zwieńczonych średniowiecznymi miasteczkami pokrytymi dachówką, przerywanymi cyprysami, kościołami i kamiennymi domami, pysznym winem i autentyczną włoską kuchnią.

 

Faliste zielone krajobrazy będą tłem większości Twoich wakacji na rowerze w Toskanii, a będziesz miał okazję poznać region Chianti i Crete Senesi, które należą do najbardziej klasycznych i najpiękniejszych obszarów w całej Toskanii.

Opis wyjazdu

Podczas tych rowerowych wakacji w Toskanii będziesz podziwiać jej naturalne piękno i doświadczyć różnorodnej jazdy na rowerze szosowym, która poprowadzi Cię przez gęste lasy i wzdłuż rzek oraz legendarnymi trasami z San Gimignano, do Monteriggioni i dalej do Sieny. Codzienna zmiana miejsca miejsca noclegowego, to będzie niezapomniane 6 etapów.

 

Wyjazd ma charakter przeprawowy, codziennie mamy do pokonania kolejne kilometry – całe przedsięwzięcie wymaga samodyscypliny, odpowiedzialności, a od nas jako organizatorów dopięcia wszystkiego na ostatni guzik. Współpraca w grupie, zrozumienie, pokonywanie słabości będzie kluczem do sukcesu. Zalecamy wzięcie tylko i wyłącznie rzeczy najbardziej potrzebnych codzienne pakowanie, oraz przenoszenie zbędnej ilości bagaży może być uciążliwe.

Rower na którym będziemy się poruszać, musi być dokładnie sprawdzony przed wyjazdem, aby nie spotkała nas niemiła niespodzianka.

Termin:

Cena zawiera / nie zawiera

Inne:

Plan Toskania Tour

01

Dzień 1: Nowy Targ - Padva

W sobotę 09.09.2023 wyjeżdżamy z Nowego Targu w godzinach porannych w kierunku Włoch, nocleg na trasie w miejscowości Padva po przejechaniu 1 050 km

02

Dzień 2: Meldunek w hotelu i rekonesans okolic

Przejazd z Padva do miejsca początkowego na naszej kolarskiej mapie Cavallina (ok 2,5h samochodem). Po przyjeździe oraz zameldowaniu krótka runda po okolicy Osoby przylatujące do Bolonii oraz Florencji zostaną odebrane z lotniska. Wieczorem spotkanie organizacyjne, oraz omówienie całego tygodnia kolarskich zmagań (odprawa)

03

Dzień 3: Przez Florencję do Certaldo

Pierwszy dzień kolarskich zmagań zaczniemy dystansem 110 km oraz różnicą wzniesień dającą sumę 1500m. Do pokonania mamy odcinek przecinający miasto Florencja, po wydostaniu się z miasta trasa prowadzi słynną SS222 Strada-in-Chianti, zatrzymamy się w Greve in Chianti, z pięknym rynkiem w kształcie trójkąta, jadąc winnicami, oraz podziwiając widoki będziemy zmierzać do miejsca docelowego o nazwie Certaldo gdzie spędzimy noc.

 • Dystans: 110 km
 • Przewyższeń: 1,500 m
04

Dzień 4: San Gimignano + Siena

Drugi dzień ukaże nam San Gimignano, oraz Sienę – obowiązkowe punkty na mapie Toskanii, stosunkowo krótka trasa pozwoli na chwilę zatrzymać się w najważniejszych miejscach. Nocleg na obrzeżach Chiusure pokaże prawdziwe oblicze Toskańskiej wsi.

 • Dystans: 90 km
 • Przewyższeń: 1,400 m
05

Dzień 5: Crete Senese + Val d'Orcia

Ten odcinek trasy prowadzi przez niezapomniane krajobrazy Crete Senese i Val d'Orcia. Crete Senese to nazwa obszaru na południe od Sieny. Podczas gdy na północ od Sieny wino jest królem, na Crete główną uprawą jest pszenica i inne zboża, a krajobraz przypomina faliste wzgórza poprzecinane domami na wzgórzach, do których często prowadzi strada bianca wyłożona cyprysami

 • Dystans: 75 km
 • Przewyższeń: 1,300 m
06

Dzień 6: Montepulciano

Na początek Montepulciano, a następnie powrót malowniczą trasą do regionu Chianti, gdzie będzie możliwość po raz drugi docenić, to co nam umknęło podczas pierwszego dnia zmagań, nocleg w samym sercu regionu Chianti pozwoli poczuć niezapomniany klimat jaki tworzy ten słynny region

 • Dystans: 100 km
 • Przewyższeń: 1,200 m
07

Dzień 7: Okolice Florencji

Z regionu Chianti udajemy się w kierunku wschodnim, a następnie powrót w okolice Florencji, a dokładniej miejscowości Pontassieve, tego dnia osiągniemy, też najwyższą wysokość wyjazdu sięgającą 1000 m n.p.m. Po wyczerpującym dniu kolacja z pięknym widokiem będzie nagrodą za włożony trud.

 • Dystans: 85 km
 • Przewyższeń: 1,400 m
08

Dzień 8: Emilia Romania

Ostatni odcinek naszego Campu zabierze nas z przepięknej Toskanii do regionu o nazwie Emilia Romania, gdzie zakończymy nasze tygodniowe zmagania.

 • Dystans: 100 km
 • Przewyższeń: 1,200 m
09

Dzień 9: Powrót do Polski

Osoby wylatujące z Bolonii, oraz Florencji opuszczą nas, a my udamy się w drogę powrotną

Co zabrać ze sobą:

Pomimo znacznie wyższych temperatur w maju w Toskanii niż w Polsce, w godzinach porannych i wieczornych jest dość chłodno. Przy zjazdach, w miejscach zacienionych lub w górach, pomimo niebieskiego nieba i słonecznych dni, po intensywnym wysiłku, jest chłodno.

Zasady jazdy podczas przeprawy.

W trakcie przeprawy SportsCamp odpowiada za organizację ale każdy jest odpowiedzialny za swoje bezpieczeństwo, dostosowanie prędkości jazdy do swoich umiejętności aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie oraz innych oraz przestrzeganie i znajomość przepisów o ruchu drogowym.

Trasy poszczególnych dni:

Toskania Tour to 6 dni codziennej jazdy po pięknych toskańskich asfaltach, 562 km do przejechania oraz 8 255  metrów podjazdów.

Podjazdy jeździmy własnym tempem i czekamy na szczycie. Poniżej trasy które pojedziemy, więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje organizator podczas spotkania otwierającego (odprawy).

Pierwszy dzień jazdy to dystans 110 km oraz 1,542 m podjazdów.

Drugi dzień jazdy to dystans 90 km oraz 1,403 m podjazdów.

Trzeci dzień jazdy to dystans 71 km oraz 1,273 m podjazdów.

Czwarty dzień jazdy to dystans 98 km oraz 1,224 m podjazdów.

Piąty dzień jazdy to dystans 94,4 km oraz 1,578 m podjazdów.

Szósty dzień jazdy to dystans 98,6 km oraz 1,235 m podjazdów.

FAQs

Do kogo skierowany jest wyjazd ?

Jest to wyjazd dla kolarzy średnio-zaawansowanych, dla których narastający wysiłek nie będzie sprawiał problemów. Nie jest to przeprawa przez Alpy czy Pireneje, dzienne przewyższenia sięgają maksymalnie 1 500 m co nie jest dużym wyczynem.

Czy jest podział na grupy: słabszą i zaawansowaną

W przypadku Toskania Tour staramy się jechać razem, oczywiście każdy ma swoje własne tempo podjazdów ale zazwyczaj czekamy na siebie na przełęczach lub punktach gdzie można coś zjeść, wypić kawę czy colę.

Czy jest możliwość wzięcia pokoju 1-osobowego ?

Tak, oczywiście jest taka możliwość, wiąże się to z dodatkową opłatą ustaloną na miejscu (w zależności od hotelu)

Czy organizator oferuje np. wodę i batony / żele w busie podczas jazdy?
Czy są one ogólnodostępne w razie potrzeby i dodatkowo płatne?

Bus jedzie jako wsparcie podczas przeprawy i wiezie bagaże oraz wszystko co zabierze ze sobą uczestnik, w tym żele, banany, wodę czy batony. Każdy uczestnik zapewnia sobie samemu to co chce mieć w busie na przełęczach czy postojach (colę, batony, żele, banany czy co tam sobie każdy wymyśli)

Czy jest możliwa rezygnacja z poszczególnych etapów w tygodniu i jazda z grupą np. co drugi dzień?

Oczywiście jest możliwość jazdy co drugi dzień, ale bardzo zachęcamy aby jechać codziennie, swoim tempem, ew. skracać etapy i część pojechać w busie. Natomiast czy można jechać co drugi dzień: tak, oczywiście.

Write a Review

Services

Comfort

Hospitality

Food

Location

Rating

  Image