Wiosna na Cyprze

5 Reviews

PLN 2 190

Co Cię czeka ?

Rozpocznij sezon kolarski w miejscu gdzie słońce świeci 326 dni w roku, a zróżnicowane ukształtowanie terenu gwarantuje wymagające i satysfakcjonujące wrażenia z jazdy na rowerze.

Jako bazę wybraliśmy okolice Pafos, miasta na południowym zachodzie wyspy w jej greckiej części. Hotel znajduje się kilkadziesiąt metrów od plaży i kilka km od centrum starego miasta. To doskonała baza wypadowa na kolarskie trasy praz na relaks po codziennej jeździe. To wszystko w przyjemnych, temperaturach i stabilnej pogodzie.

Opis wyjazdu

Cypr to niewielka wyspa na Morzu Śródziemnym jest raczej mało znana w kolarskim i triathlonowym świecie. Pomimo że sam Rafał Majka gościł na niej ze swoim pro teamem, Republika Cypryjska nie zasłynęła do tej pory w żaden szczególny sposób w kolarskim świecie. A szkoda… Cypr, choć nie do końca znany, może zachęcić kolarzy nieskończonością krętych, oddalonych od samochodowego ruchu, dróg. Już w niewielkiej odległości od nadmorskich kurortów wznosi się masyw górski, który ze szczytem Olympus, sięga prawie 2 000 m n.p.m.

Sports Camp podzieli uczestników na dwie grupy, aby umożliwić rowerzystom o podobnych umiejętnościach i tempie wspólną jazdę, opiekun grupy będzie prowadził Cię przez cały tydzień jazdy na rowerze, zaś kompletne mapy tras GPX i profile wysokości zostaną przygotowane i rozesłane przed wyjazdem, aby zapewnić doskonałe wrażenia z jazdy.

Termin:

Loty z Krakowa ( Ryanair ):

Loty z Warszawy ( WizzAir ):

Cena zawiera / nie zawiera

Dodatkowe ubezpiecznie podróżne

Pomimo wykupienia ubezpieczenia przez organizatora dla wszystkich uczestników wyjazdu oraz posiadanej karty EKUZ zalecamy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego. Przy współpracy z partnerem: Colonnade przygotowaliśmy specjalną ofertę dla uczestników wyjazdów ze SportsCamp. Szczegóły znajdziesz tutaj

 

Jeżeli masz pytania dotyczące zakresu ubezpieczenia zadzwoń lub napisz:

Rafał Piórek    +48 607 607 071      r.piorek@asecurica.pl

Inne:

Plan Wiosny na Cyprze

01

Dzień 1: Witamy na Cyprze!

Przylot, transfer do hotelu + zameldowanie. Montaż i dopasowanie roweru a wieczorem kolacja. Wieczorem omówienie planu całego tygodnia oraz podział na grupy.

02

Dzień 2: Trasa do Latchi przez Kathikas

Udajemy się na zachód w kierunku Zatoki Koralowej wzdłuż wybrzeża następnie w górę przez Kathikas i w dół po drugiej stronie do tamy Evretou. Całkowity dystans 98 km w obie strony , z całkowitym przewyższeniem + 1 600 metrów

 • Dystans: 98,4 km
 • Przewyższeń: : 1,650 m
03

Dzień 3: Agios Nikolaos

Jest to łagodna wspinaczka na wzgórze do Pano Platres, która obejmuje odległość około 100 km. Całkowity wzrost wysokości ok 1 500 metrów z maksymalną wysokością 1 100 metrów. Bardzo szybki zjazd prowadzi z powrotem do Pafos.

 • Dystans: 102 km
 • Przewyższeń: 1,490 m
04

Dzień 4: Las Pafos

Oszałamiająca tras a ze wspinaczką na wysokość 1 250 metrów na dystansie 73 km. Całkowity wzrost wysokości wyniesie ok 1 800 metrów, przechodząc przez doliny i winnice do jednej z najstarszych i najbardziej religijnych wiosek na Cyprze

 • Dystans: 133 km
 • Przewyższeń: 1,825 m
05

Dzień 5: Dzień wolny - regeneracja

Dzień odpoczynku (zasłużony) 🙂

06

Dzień 6: Olimp

Najwyższy szczyt Cypru OLIMP, którego wysokość sięga 1 952m

 • Dystans: 156 km
 • Przewyższeń: 2,852 m
07

Dzień 7: Zatoka Pissouri

Trasa wzdłuż wybrzeża prowadząca do wioski i plaży Pissouri. Ta trasa jest pofałdowana i bardzo ciekawa

 • Dystans: 120 km
 • Przewyższeń: 1,235 m
08

Dzień 8: Powrót do Polski

Co zabrać ze sobą:

Pomimo znacznie wyższych temperatur w lutym na Cyprze niż w Polsce, w godzinach porannych i wieczornych jest dość chłodno. Przy zjazdach, w miejscach zacienionych lub w górach, pomimo niebieskiego nieba i słonecznych dni, po intensywnym wysiłku, jest chłodno.

Zasady jazdy z trenerem

Po podziale na grupy, do każdej grupy przypisany jest trener. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym. W trakcie treningu trener odpowiada za organizację ale każdy jest odpowiedzialny za swoje bezpieczeństwo, dostosowanie prędkości jazdy do swoich umiejętności aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie oraz innych oraz przestrzeganie i znajomość przepisów o ruchu drogowym.

Trasy poszczególnych dni:

Trener podejmuje ostateczne decyzje dotyczące zmiany trasy w trakcie jazdy, postojów itd. Podjazdy jeździmy własnym tempem i czekamy na szczycie. Poniżej trasy które pojedziemy, więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje trener podczas spotkania otwierającego.

Pierwszy dzień jazdy to dystans 98 km oraz 1,566 m podjazdów.

 

Track znajduje się tutaj.

Drugi dzień jazdy to dystans 102 km oraz 1,395 m podjazdów.

 

Track znajduje się tutaj.

Trzeci dzień jazdy to dystans 133 km oraz 2,832 m podjazdów.

 

Track znajduje się tutaj.

Czwarty dzień jazdy to dystans 155,7 km oraz 2,852 m podjazdów.

 

Track znajduje się tutaj.

Piąty dzień jazdy to dystans 119,8 km oraz 1,235 m podjazdów.

 

Track znajduje się tutaj.

FAQs

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?

Jest to wyjazd dla początkujących kolarzy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z rowerem, jak również osób trenujących. Camp ma na celu przygotowanie do rozpoczęcia sezonu kolarskiego. Uczestniczy dzieleni są na grupy dopasowane prędkością i techniki jazdy. Wierzymy ze każda forma aktywności fizycznej w trakcie zimy pomoże Ci zmierzyć się z zaplanowanymi trasami. Jeśli chciałbyś poprzedzić wyjazd przygotowaniami i planem treningowym – daj nam znać, pokierujemy Cię do zaufanego trenera.

Czy jest podział na grupy: słabszą i zaawansowaną

Wszyscy uczestnicy Campu dzieleni są na grupy w zależności od poziomu wytrenowania i zdobytych wcześniej umiejętności.

Ile osób jeździ w grupie?

Grupa liczy około 10 osób, a do każdej przypisany jest trener. W trakcie trwania Campu, możliwe są zmiany grup. Grupy są zróżnicowane pod względem płci oraz wieku.

Czy jest możliwość wzięcia pokoju 1-osobowego ?

Tak, oczywiście jest taka możliwość, wiąże się to z dodatkową opłatą ustaloną na miejscu.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?

Każdy powinien posiadać przy sobie kartę EKUZ, która jest honorowana na Cyprze (możliwa do wyrobienia w oddziałach NFZ). Dodatkowo każdy z uczestników wyjazdu objęty jest Ubezpieczeniem AXA – 10tys euro KL+NNW. Istnieje możliwość wykupienia wyższego pakietu rozszerzonego o OC oraz bagaż, a także możliwość ubezpieczenia rezygnacji z Campu.

Na czym polega opieka trenera ?

Po podziale na grupy, do każdej grupy przypisany jest trener. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym. W trakcie treningu trener odpowiada za organizacje, ale każdy jest odpowiedzialny za swoje bezpieczeństwo, dostosowanie prędkości jazdy do swoich umiejętności, aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych oraz przestrzeganie i znajomość przepisów o ruchu drogowym. Trener podejmuje ostateczne decyzje dotyczące zmiany trasy w trakcie jazdy, postojów itd.

Reviews Scores

5

Super

Services

100%

Comfort

100%

Hospitality

100%

Food

100%

Location

100%

Rating

100%

Karol

07 mar 2023

Cypr wiosną - rewelacja

Pierwszy raz byłem na Cyprze i to w terminie luty-marzec, wydawało mi się bardzo ryzykowne, ale Cypr przywitał nas wspaniałą pogodą, pięknym błękitnym niebem, słoneczkiem i temperaturami w okolicach 18-20. Ciekawe jedzenie (musaka – koniecznie trzeba tego spróbować na Cyprze, najlepiej w wersji vege), fajne asfalty, dużo śniegu na wysokości 2 tys m, o ekipie SportsCamp nie będę już nawet wspominał bo tam zawsze jedzie paczka sprawdzonych ludzi więc towarzysko wyjazd wyśmienity. Generalnie meega polecam.

Services

Comfort

Hospitality

Food

Location

Rating

Gabriel

08 mar 2023

Jack Daniel's

Polecam bardzo dobry wyjazd rowerowo – kondycyjny

Services

Comfort

Hospitality

Food

Location

Rating

Ryszard

08 mar 2023

Wyjazd rewelacja organizacja i klimat 6+

Services

Comfort

Hospitality

Food

Location

Rating

Paweł Ł.

08 mar 2023

Odskocznia od polskiej rzeczywistości - Cypr

Pierwszy raz rowerowo. Pierwszy raz ze Sports Camp. Wyjazd rewelacyjny zarówno od strony „rowerowej” jak i towarzyskiej. Świetną pogodę chyba Piotrek specjalnie dla nas zorganizował – codziennie słoneczko, temp. 20 st C, czasami wiało, czasami nie. Poza tym rewelacyjne trasy, nawierzchnia wzorowa, ruch znikomy. Było gdzie zjeść, czego się napić. Z dań, które polecał Karol w poprzednim komentarzu, osobiście polecę ichniejsze regionały – stifado, kleftiko, musaka i oczywiście ser haloumi. Do nawodnienia – piwo Keo. Na trasie obowiązkowa kawa cypryjska za jedyne 1 €. Podsumowując: P-O-L-E-C-A-M!!!

Services

Comfort

Hospitality

Food

Location

Rating

Grzegorz

08 mar 2023

Cypr rowerowo pierwszy raz ,miłe zaskoczenie trasy Extra , na pewno tu wrócę ! Polecam każdemu wyjazdy z Sport Scamp !!!!wszystko 6+

Services

Comfort

Hospitality

Food

Location

Rating

Write a Review

Services

Comfort

Hospitality

Food

Location

Rating

  Image