Warning: The magic method OCDI\OneClickDemoImport::__wakeup() must have public visibility in /home/klient.dhosting.pl/karol666/sportscamp.pl-au3o/public_html/wp-content/plugins/tripo-demo-installer/inc/OneClickDemoImport.php on line 128
Majorka na szosie – SportsCamp

Majorka na szosie

2 Reviews

PLN $ $ $

Co Cię czeka ?

Majorka to wyjątkowo słoneczna wyspa, gdzie można liczyć nawet do 300 dni bezchmurnego nieba rocznie. Sezon turystyczny trwa praktycznie przez cały rok, rozpoczynając się już w marcu i trwając aż do listopada. Wiosna i jesień są doskonałymi porami roku do odkrywania wyspy na rowerze, zwłaszcza jesienią, kiedy przyroda wygląda wyjątkowo uroczo i temperatury są bardzo przyjemne.

„Niebo jak turkus, morze jak lazur, góry jak szmaragd, powietrze jak w niebie” – tak pisał o Majorce Fryderyk Chopin.

I sporo w tym prawdy, bo to wyspa naprawdę wyjątkowa, czarująca.

Północna część wyspy jest zdominowana przez pasmo gór Sierra de Tramuntana, które jest poprzecinane malowniczymi drogami, wśród których wyróżniają się takie trasy jak Sa Calobra, Port de Soller, droga na Puig Maior i przepiękna trasa prowadząca na północno-wschodni kraniec wyspy – Cap de Formentor.

Środkowa i południowa część tej największej wyspy Balearów charakteryzuje się terenami stosunkowo płaskimi, urozmaiconymi pojedynczymi wzgórzami. Jednym z najbardziej widowiskowych jest Puig de San Salvador z jego średniowiecznym sanktuarium na szczycie, do którego prowadzi niezwykle malownicza i wymagająca szosa, uwielbiana przez miłośników kolarstwa. Majorka to prawdziwa perełka dla kolarzy.

Opis wyjazdu

W ciągu tygodnia spędzonego na Majorce pokażemy Wam jej najbardziej atrakcyjne zakątki i najpiękniejsze drogi. W momencie gdy w Polsce zaczynają się już jesienne słoty, będziecie mogli zaznać wysokich temperatur i w spokoju, na pięknych, bezpiecznych i często pustych drogach odpocząć od szarej rzeczywistości nabijając prawdopodobnie jedne z najlepszych kilometrów w Waszym życiu.

Zakwaterowani będziemy w czterogwiazdkowym hotelu Agua Beach, położonym w miejscowości – Palmanova, blisko urokliwej plaży. Hotel dysponuje znakomitą kuchnią, z bogatym szwedzkim stołem zarówno w trakcie śniadań jak i obiadokolacji. To świetne miejsce na relaks po całym dniu spędzonym na trasie. W pobliżu znajduje się również wypożyczalnia rowerów, z którą współpracujemy.

Gwarantujemy propozycje tras na każdy dzień, dobranych w taki sposób, aby zaliczyć najciekawsze miejsca na wyspie.

Terminy:

Loty z Warszawy ( WizzAir ):

Cena zawiera / nie zawiera

Inne:

Co zabrać ze sobą:

Zasady jazdy z trenerem

Po podziale na grupy, do każdej grupy przypisany jest trener. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym. W trakcie treningu trener odpowiada za organizację ale każdy jest odpowiedzialny za swoje bezpieczeństwo, dostosowanie prędkości jazdy do swoich umiejętności aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie oraz innych oraz przestrzeganie i znajomość przepisów o ruchu drogowym.

Trasy

Trasy dostosowane są do poziomu wytrenowania i oczekiwań wszystkich uczestników wyjazdu.

Ze względu na wymagania, poziom grup oraz warunki pogodowe mogą zostać modyfikowane w zależności od potrzeb.

Na Wyjeździe zostaną utworzone minimum 3 grupy o zróżnicowanym poziomie zaawansowania, od początkujących kolarzy stawiających pierwsze kroki na rowerze szosowym po grupę zaawansowaną gdzie będą realizowane cele treningowe.

Trener podejmuje ostateczne decyzje dotyczące zmiany trasy w trakcie jazdy, postojów itd. Podjazdy jeździmy własnym tempem i czekamy na szczycie. Poniżej trasy które pojedziemy, więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje trener podczas spotkania otwierającego.

Przykładowe trasy poszczególnych dni
( grupy zaawansowanej )

Pierwszy dzień jazdy to dystans 113 km oraz 1,932  m podjazdów.

 

Track znajduje się tutaj.

Drugi dzień jazdy to dystans 149 km oraz 2,937 m podjazdów.

 

Track znajduje się tutaj.

Trzeci dzień jazdy to dystans 216,7 km oraz 2,283 m podjazdów.

 

Track znajduje się tutaj.

Czwarty dzień jazdy to dystans 199,5 km oraz 3,427 m podjazdów.

 

Track znajduje się tutaj.

Piąty dzień jazdy to dystans 139,2 km oraz 2,926 m podjazdów.

 

Track znajduje się tutaj.

Szósty dzień jazdy to dystans 214,9 km oraz 2,082 m podjazdów.

 

Track znajduje się tutaj.

FAQs

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?

Jest to wyjazd dla początkujących kolarzy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z rowerem, jak również osób trenujących. Camp ma na celu przygotowanie do rozpoczęcia sezonu kolarskiego. Uczestniczy dzieleni są na grupy dopasowane prędkością i techniki jazdy. Wierzymy ze każda forma aktywności fizycznej w trakcie zimy pomoże Ci zmierzyć się z zaplanowanymi trasami. Jeśli chciałbyś poprzedzić wyjazd przygotowaniami i planem treningowym – daj nam znać, pokierujemy Cię do zaufanego trenera.

Czy jest podział na grupy: słabszą i zaawansowaną

Wszyscy uczestnicy wyjazdu dzieleni są na grupy w zależności od poziomu wytrenowania i zdobytych wcześniej umiejętności.

Ile osób jeździ w grupie?

Grupa liczy około 10 osób, a do każdej przypisany jest trener. W trakcie trwania Campu, możliwe są zmiany grup. Grupy są zróżnicowane pod względem płci oraz wieku.

Czy jest możliwość wzięcia pokoju 1-osobowego ?

Tak, oczywiście jest taka możliwość, wiąże się to z dodatkową opłatą ustaloną na miejscu.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?

Każdy powinien posiadać przy sobie kartę EKUZ, która jest honorowana w Hiszpanii (możliwa do wyrobienia w oddziałach NFZ). Dodatkowo każdy z uczestników wyjazdu objęty jest Ubezpieczeniem AXA – 10tys euro KL+NNW. Istnieje możliwość wykupienia wyższego pakietu rozszerzonego o OC oraz bagaż, a także możliwość ubezpieczenia rezygnacji z Campu.

Na czym polega opieka trenera ?

Po podziale na grupy, do każdej grupy przypisany jest trener. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym. W trakcie treningu trener odpowiada za organizacje, ale każdy jest odpowiedzialny za swoje bezpieczeństwo, dostosowanie prędkości jazdy do swoich umiejętności, aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych oraz przestrzeganie i znajomość przepisów o ruchu drogowym. Trener podejmuje ostateczne decyzje dotyczące zmiany trasy w trakcie jazdy, postojów itd.

Zdjęcia z poprzednich wyjazdów

Reviews Scores

5

Super

Services

100%

Comfort

100%

Hospitality

100%

Food

100%

Location

100%

Rating

100%

mistrzpp

30 lis 2022

Mega opcja na aktywny urlop, również z rodziną

Bardzo fajna destynacja na rower szosowy. Piękna pogoda, wspaniałe okoliczności przyrody, ciekawe trasy, czego może chcieć więcej pasjonat kolarstwa? Pobyt stacjonarny w hotelu tuż przy pięknej plaży pozwala cieszyć się z urlopu również osobom dla których jazda na rowerze nie jest najważniejsza. Świetna opcja na początek lub koniec sezonu kiedy w Polsce pogoda jest nienajlepsza. Warto wspomnieć o doskonałej organizacji obozu. Polecam zarówno dla Początkujących jak również mocno zaawansowanych kolarzy (i nietylko).

Services

Comfort

Hospitality

Food

Location

Rating

Lukasz U.

23 lut 2023

Jak nie wiesz gdzie jechac to jedz na Majorke.

Byłem 5 razy ale tylko raz z ekipą SportsCamp i był to najlepszy ze wszystkich wyjazdów. Polecam!

Services

Comfort

Hospitality

Food

Location

Rating

Write a Review

Services

Comfort

Hospitality

Food

Location

Rating

    Image