Warning: The magic method OCDI\OneClickDemoImport::__wakeup() must have public visibility in /home/klient.dhosting.pl/karol666/sportscamp.pl-au3o/public_html/wp-content/plugins/tripo-demo-installer/inc/OneClickDemoImport.php on line 128
Nicea: szosowy lazur – SportsCamp

Nicea: szosowy lazur

PLN 2 190

Co Cię czeka ?

Nicea, położona na Lazurowym Wybrzeżu we Francji, oferuje malownicze widoki na Morze Śródziemne oraz okoliczne góry. Jest tu bardzo dużo tras rowerowych, zarówno wzdłuż wybrzeża, jak i w górach, które umożliwiają odkrywanie piękna okolic. Sama Nicea cieszy się łagodnym klimatem śródziemnomorskim, co sprawia, że jest atrakcyjna dla rowerzystów przez większość roku. Zazwyczaj panują tu sprzyjające warunki pogodowe, co pozwala na przyjemne i komfortowe przejażdżki.

Opis wyjazdu

Pomiędzy błękitem Lazurowego Wybrzeża a Alpami Nadmorskimi, leży Nicea – miejsce które dla każdego kolarza jest jak Paryż dla zakochanych.

Zaledwie kilka kilometrów w głąb, z dala od luksusu wybrzeża, możemy znaleźć piękne górskie drogi, od legendarnych podjazdów takich jak Col de Madone – szczególnie ulubiony podjazd w okolicy przez zawodowe teamy, czy  Col d’Èze – które jest finałową wspinaczką w wyścigu Paris – Nicea. Col de Turini – kilkakrotnie gościło na trasie Tour de France a jego 15 km ze średnim nachyleniem 7,2 może robić wrażenie.

Nicea to również jazda wzdłuż lazurowego wybrzeża, gdzie mamy okazję podziwiać takie miejscowości jak Cannes, Monaco, czy Saint-Jean-Cap-Ferrat

Termin:

Loty z Krakowa ( Wizz ):

Loty z Warszawy ( WizzAir ):

Cena zawiera / nie zawiera

Inne:

Plan: Szosowy Lazur w Nicei

01

Dzień 1: Witamy w Nicei !

Przylot, transfer do hotelu + zameldowanie. Montaż i dopasowanie roweru a wieczorem kolacja. Wieczorem omówienie planu całego tygodnia oraz podział na grupy.

02

Dzień 2: Spokojna jazda: rozgrzewka

Spokojna runda o długości 70 km mająca na celu zapoznanie się z otaczającym terenem, oraz lepszym poznaniem uczestników campu.

03

Dzień 3: Cannes

Odwiedzimy słynne Cannes, trasa liczy 90km w terenie płaskim

  • Dystans: 90 km
  • Przewyższeń: mało 🙂 m
04

Dzień 4: Najlepsze drogi na Lazurowym Wybrzeżu

Col de Braus jest najbardziej znaną atrakcją: regularnie przedstawia się jako jedna z najpiękniejszych wspinaczek we Francji. W spokojny poranek poza sezonem Basse Corniche musi być jedną z najpiękniejszych dróg, na jakich kiedykolwiek jedziesz. Zabierze Cię z Nicei przez słynne francuskie nadmorskie miejscowości Riveria: Villefranche-sur-Mer, Saint-Jean-Cap-Ferrat, Beaulieusur-Mer i Menton. Droga obejmuje klify rozciągające się ku niebu. Widoki rozciągają się na szmaragdowe morze, wielkie wille i błyszczące, lśniące jachty

  • Dystans: 115 km
  • Przewyższeń: 2,000 m
05

Dzień 5: Dzień wolny - regeneracja

Po 3 dniach jazdy zasłużony odpoczynek, który można wykorzystać na zwiedzanie Nicei, krótką przejażdżkę po okolicy lub odpoczynek na pobliskiej plaży.

06

Dzień 6: Przejażdżka, której nie zapomnisz 🙂

Gdy znajdziesz się z dala od Nicei i tętniących życiem miejscowości blisko wybrzeża, znajdziesz się w cichym świecie krętych dróg i dziewiczej scenerii. Col de Vence to najsłynniejsza część trasy, znana z bycia częścią triatlonu w Nicei Ironman i często występująca w Paryżu-Nicei. Jego odsłonięte, suche, jałowe krajobrazy zapadają w pamięć; prawie jak mini Ventoux. Jednak bardziej niż cokolwiek innego wyróżniają nas spokojne doliny za nimi, w których czujesz się, jakbyś został przeniesiony w przeszłość i wszystko wydaje się stać w miejscu.

  • Dystans: 130 km
  • Przewyższeń: 2,500 m
07

Dzień 7: Nie możesz opuścić Riwiery Francuskiej bez tej trasy 🙂

Dzięki 100 km i 2300 m wspinaczki mamy do czynienia się legendarna wspinaczka, taka jak Col de la Madone i Col d'Èze, oraz niezapomniane krajobrazy.

  • Dystans: 100 km
  • Przewyższeń: 2,300 m
08

Dzień 8: Powrót do Polski

Co zabrać ze sobą:

Pomimo znacznie wyższych temperatur w kwietniu na lazurowym wybrzeżu niż w Polsce, w godzinach porannych i wieczornych może być jeszcze dość chłodno. Przy zjazdach, w miejscach zacienionych lub w górach, pomimo niebieskiego nieba i słonecznych dni, po intensywnym wysiłku, jest chłodno.

Zasady jazdy z trenerem

Po podziale na grupy, do każdej grupy przypisany jest trener. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym. W trakcie treningu trener odpowiada za organizację ale każdy jest odpowiedzialny za swoje bezpieczeństwo, dostosowanie prędkości jazdy do swoich umiejętności aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie oraz innych oraz przestrzeganie i znajomość przepisów o ruchu drogowym.

Trasy poszczególnych dni:

Trener podejmuje ostateczne decyzje dotyczące zmiany trasy w trakcie jazdy, postojów itd. Podjazdy jeździmy własnym tempem i czekamy na szczycie. Poniżej trasy które pojedziemy, więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje trener podczas spotkania otwierającego.

Pierwszy dzień jazdy to dystans 60 km oraz 960 m podjazdów.

 

 

Drugi dzień jazdy to dystans 58 km oraz 1,386 m podjazdów.

 

 

Trzeci dzień jazdy to dystans 185 km oraz 3,729 m podjazdów.

 

Czwarty dzień jazdy to dystans 85 km oraz 1,240 m podjazdów.

Piąty dzień jazdy to dystans 88 km oraz 506 m podjazdów.

 

Szósty dzień jazdy to dystans 142 km oraz 2,384 m podjazdów.

FAQs

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?

Jest to wyjazd dla początkujących kolarzy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z rowerem, jak również osób trenujących. Camp ma na celu przygotowanie do rozpoczęcia sezonu kolarskiego. Uczestniczy dzieleni są na grupy dopasowane prędkością i techniki jazdy. Wierzymy ze każda forma aktywności fizycznej w trakcie zimy pomoże Ci zmierzyć się z zaplanowanymi trasami. Jeśli chciałbyś poprzedzić wyjazd przygotowaniami i planem treningowym – daj nam znać, pokierujemy Cię do zaufanego trenera.

Czy jest podział na grupy: słabszą i zaawansowaną

Wszyscy uczestnicy Campu dzieleni są na grupy w zależności od poziomu wytrenowania i zdobytych wcześniej umiejętności.

Ile osób jeździ w grupie?

Grupa liczy około 10 osób, a do każdej przypisany jest trener. W trakcie trwania Campu, możliwe są zmiany grup. Grupy są zróżnicowane pod względem płci oraz wieku.

Czy jest możliwość wzięcia pokoju 1-osobowego ?

Tak, oczywiście jest taka możliwość, wiąże się to z dodatkową opłatą ustaloną na miejscu.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?

Każdy powinien posiadać przy sobie kartę EKUZ, która jest honorowana na Cyprze (możliwa do wyrobienia w oddziałach NFZ). Dodatkowo każdy z uczestników wyjazdu objęty jest Ubezpieczeniem AXA – 10tys euro KL+NNW. Istnieje możliwość wykupienia wyższego pakietu rozszerzonego o OC oraz bagaż, a także możliwość ubezpieczenia rezygnacji z Campu.

Na czym polega opieka trenera ?

Po podziale na grupy, do każdej grupy przypisany jest trener. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym. W trakcie treningu trener odpowiada za organizacje, ale każdy jest odpowiedzialny za swoje bezpieczeństwo, dostosowanie prędkości jazdy do swoich umiejętności, aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych oraz przestrzeganie i znajomość przepisów o ruchu drogowym. Trener podejmuje ostateczne decyzje dotyczące zmiany trasy w trakcie jazdy, postojów itd.

Zdjęcia z Nicei

Write a Review

Services

Comfort

Hospitality

Food

Location

Rating

    Image